Heading generico

Навіґативний ланцюжок

Волинь-Цемент

Колишній Здолбунівський цементно- шиферний комбінат (сьогодні "Волинь-Цемент" філія ПРАТ "Дікергофф Цемент Україна") було запроектовано як підприємство з виробничою потужністю понад 2 млн. тон цементу на рік. Підприємство завжди було одним із лідерів цементної промисловості України за якістю продукції та обсягами її виробництва.

Історія Здолбунівських цементників починає свій відлік з далеких 70-х років 19 століття.Саме в цей час було виявлено родовище крейди високої якості, що знаходилося на околиці невеликого міста Здолбунова та можливість її використання як сировини для виробництва цементу. На це звернули увагу чехи - брати Єленки та побудували недалеко від міста Здолбунів невеликий цементний завод. Обладнання підприємства на той час складалося з п’яти печей випалу.

У 1889 році власники заводу створили товариство "Еленки і Ко", що дало можливість залучити додатковий капітал на розширення підприємства, встановлення більш досконалого обладнання та механізмів. Тоді ж завод освоїв випуск портландцементу, хоча його випуск не перевищував 90 тон на добу. Завод працював сезонно, а у виробництві переважала ручна праця.

У 1910 році році Здолбунівський цементний завод придбало акціонерне товариство "Волинь", керівництво якого знаходилося в Варшаві. Підприємство було реконструйоване, встановлено дві обертові печі та змонтовано новий цементний млин.

У 30-ті роки підприємство запрацювало на повну потужність, виробляючи щороку 85 тисяч тон цементу. У цей же час було реалізовано перші партії цементу марки 500

З 1946 року Здолбунівський цементний завод розпочав серійний випуск цементу марки 500, що на той час було суттєвим досягненням адже не всі цементні заводи, навіть за межами країни, могли продукувати цемент такої марки.

Однак стиснене положення заводу, який знаходився у центральній частині міста не дозволяло значно збільшити його потужність. Тому у 1948 році урядом тодішнього СРСР було прийнято рішення про будівництво потужностей по виробництву цементу за межами міста Здолбунова. У1952 році розпочалося будівництво Ново-Здолбунівського цементного заводу. Через чотири роки перші технологічні лінії було введено в експлуатацію. Одночасно почалося і будівництво селища цементників. Також на території Ново-Здолбунівського цементного заводу було збудовано завод азбоцементних виробів з проектною потужністю 155 млн. умовних плиток шиферу на рік.

Підприємство поступово нарощувало свої потужності. Завод обладнали новими обертовими печами розмірами 4,5x170м загальною потужністю 820 тис. тонн цементу в рік.

В 1963 році старий та новий цементні заводи і шиферний завод об’єднали в один цементно-шиферний комбінат, який став одним з найбільших і передових підприємств промисловості будівельних матеріалів країни. Комбінат випускав загально-будівельні цементи: марок 400 та 500, цементи для азбоцементних виробів, спеціальний високоміцний цемент марки 600, тампонажні цементи для "холодних" і "гарячих" свердловин.

Випуск високоміцного портландцементу марки 600 був освоєний вперше в СРСР саме на Здолбунівському цементно-шиферному комбінаті. Спосіб виробництва цього цементу захищений авторським свідоцтвом NВ-1778. Ліцензії на його виробництво продано у Великобританію, Францію та Італію. У 1972 році на комбінаті був здійснений випуск промислової партії портландцементу марки 700. На комбінаті було розроблено багато технологічних новинок. Найвизначніша з них - впровадження в дію гідротранспортування крейдяно-суглинкової суміші з кар’єру на виробничий майданчик на відстань 3,6 км.

У 1994 року Здолбунівський цементно-шиферний комбінат був перетворений у Здолбунівське акціонерне товариство відкритого типу по виробництву цементу і шиферу "Волинь-Цемент". А у 2003 році шиферне виробництво було відокремлено у ТОВ "Волинь-Шифер" та перейшло до нових власників.

У 2001 році контрольний пакет акцій ПАТ "Волинь- Цемент" придбала всесвітньо відома німецька промислова група Dyckerhoff AG.

З цього часу розпочалася нова ера в історії підприємства. Нові знання, нове обладнання, удосконалення виробничих процесів, постійна неперервна співпраця з іноземними спеціалістами - все це дозволяє філії "Волинь-Цемент" розвиватися для покращання рівня задоволення потреб клієнтів, умов роботи персоналу та захисту оточуючого середовища.

Продукція "Волинь-Цемент" філії ПРАТ "Дікергофф Цемент Україна" використовувалася та продовжує використовуватися для будівництва найбільш важливих та відомих об‘єктів країни, таких як, наприклад, відродження зруйнованого Хрещатику в повоєнні роки та його реконструкція в часи незалежності, при зведенні споруд з особливими вимогами до міцності, як, наприклад, Рівненська та Хмельницька АЕС, мостів, аеродромів, об‘єктів військового призначення. Крім звичайних марок цементу, які широко застосовуються в промисловому та житловому будівництві, підприємство виробляє спеціальні тампонажні цементи для потреб нафтової та газової промисловості.