Будуємо будинок взимку

Будуємо будинок взимку

Не варто думати, що зимове будівництво - це суцільні проблеми. Тут є і позитивні моменти. У зв'язку з тим, що взимку значно скорочується попит на будівельні роботи, в цей період закономірно знижується і вартість робочої сили, а також ціни на будматеріали. Тому зимова стройка обходиться іноді навіть дешевше літньої. Зрозуміло, що риття котловану краще почати восени. Однак обставини не завжди складаються в нашу користь. Припустимо, у вас виникла необхідність побудувати фундамент в зимовий час. У такому випадку перш за все виникає питання про прогрівання грунту. Найбільш легкий спосіб - просто розвести багаття. Але, якщо засоби дозволяють, ефективніше буде встановити намет з електрообігрівачами. У будівництві фундаменту взимку є і свої переваги:так, не потрібно побоюватися, що грунтові води затоплять котлован. При ритті потрібно стежити головним чином за тим, щоб не проморозити підставу, а розчин використовувати спеціальний, з противоморозні добавками, що дозволяють працювати при низьких температурах.

Розібравшись з фундаментом, приступаємо до зведення стін нашого будинку. Якщо зводиться цегляна або залізобетонне будова, то з бетонними роботами можна впоратися так само, як і на етапі фундаменту - прогріти або застосувати морозостійкі добавки.

Настпуним этапом будівництва є монтаж покрівлі. Хоча традиційно цей єтап відноситься до видів робіт , які прийнято виконувати влітку, за великим рахунком, мінусові температури не стануть тут серйозною перешкодою. Ні цементно-піщана черепиця, ні покрівельне залізо, ні шифер не вимагають в зимовий час особливих умов зберігання і монтажу. А ось рулонні матеріали і бітумна черепиця можуть використовуватися в будівництві лише при температурі до -15 С: при замерзанні вони стають крихкими. Тому полімерно-бітумні матеріали рекомендується зберігати в теплому приміщенні і працювати з ними на даху при тепловій завісі.

Що стосується оздоблювальних робіт, до них все-таки варто приступати з настанням теплої пори року. До того часу якраз станеться повне осідання будівлі, і виконати обробку можна буде максимально якісно. Так що, якщо ви скасуєте "зимову сплячку", влітку, коли ваші сусіди будуть в самому епіцентрі будівельних робіт, ви вже відсвяткуєте новосілля.